Kontaktujte nás: 777038536 | info@predvolby.cz

Předvolba Slovensko ..

.. je 00421

Jak telefonovat ..

Pokud chcete telefonovat z České republiky do cizího státu, přesněji na telefonní číslo registrované v cizím státu, je potřeba zadat mezinárodní předvolbu. V tomto případě je předvolba na Slovensko 00421 (nebo +421).

Příklad telefonování ze zahraničí:

Pokud telefonujete ze zahraničí SIM kartou registrovanou v České republice a zadáváte pouze 9-ti místného telefonní číslo, nebude to fungovat. Operátor cizího státu nerozpozná kam chcete volat a je proto nutné zadat předvolbu ČR 00420 (nebo +420). Poměrně často se tato chyba stává, aniž bychom si to uvědomovali. Často do mobilu ukládáme telefonní čísla pouze v 9-ti místném formátu, po ČR to funguje a na dovolené se divíme, že se nemůžeme dovolat své milované :) Je proto dobré si telefonní čísla ukládat do mobilu včetně mezinárodní předvolby.

Volání ze Slovenska do České republiky

Aby bylo možné volat z českého tel. čísla ze zahraniční, je zapotřebí mít aktivovaný tzv. roaming. Při telefonování ze zahraničí je zapotřebí vždy zadávat telefonní čísla včetně mezinárodních předvoleb.

Co dělat, když se ze zahraničí nelze dovolat?

Poměrně častým problémem u českých SIM karet v zahraničí je, i když to čeští operátoři (Vodafone, O2, T-Mobile) neradi slyší, že se nelze dovolat a po vytočení čísla ve správném formátu (včetně mezinárodní předvolby) nám automat v cizím jazyce oznamuje, že naše telefonní číslo není připojeno k mobilní síti. Většinou je tento problém způsoben tím, že v mobilu máme nastaveno automatické vyhledávání sítí, avšak ne se všemi zahraničními operátory mají čeští operátoři uzavřeny smlouvy. Pak je nutno přepnout na manuální vyhledávání sítí a zkoušet, který operátor funguje. Bohužel, asi je odměna zákazníkům za to, že platí za telefonování jedny z nejdražších cen v Evropě.