Kontaktujte nás: 777038536 | info@predvolby.cz

PREDVOLBY.CZ

Předvolba na Ukrajinu

předvolba na Ukrajinu je +380

Jak telefonovat na Ukrajinu?

Pokud chcete telefonovat z České republiky do cizího státu (na telefonní číslo registrované v cizím státu) je potřeba zadat mezinárodní předvolbu. V tomto případě je předvolba do Ukrainy +380.

Příklad telefonování ze zahraničí s českou SIM kartou:

Pokud telefonujete ze zahraničí SIM kartou registrovanou v České republice a zadáváte pouze 9-ti místného telefonní číslo, nebude to fungovat. Operátor cizího státu nerozpozná kam chcete volat a je proto nutné zadat předvolbu ČR 00420 (nebo +420). Poměrně často se tato chyba stává, aniž bychom si to uvědomovali. Často do mobilu ukládáme telefonní čísla pouze v 9-ti místném formátu, po České republice to funguje, ale na dovolené se divíme, že se nemůžeme dovolat své milované :) Je proto vhodné si telefonní čísla ukládat do mobilu včetně mezinárodní předvolby.

Volání z Německa do České republiky

Aby bylo možné volat z českého tel. čísla ze zahraniční, je zapotřebí mít aktivovaný tzv. roaming. Při telefonování ze zahraničí je zapotřebí vždy zadávat telefonní čísla včetně mezinárodních předvoleb, jak je to popsáno v předchozím odstavci.

Co dělat, když se ze zahraničí nelze dovolat?

Poměrně častým problémem u českých SIM karet v zahraničí je, i když to čeští operátoři (Vodafone, O2, T-Mobile) neradi slyší, že se nelze dovolat a po vytočení čísla ve správném formátu (včetně mezinárodní předvolby) nám automat v cizím jazyce oznamuje, že naše telefonní číslo není připojeno k mobilní síti. Většinou je tento problém způsoben tím, že v mobilu máme nastaveno automatické vyhledávání sítí, avšak ne se všemi zahraničními operátory mají čeští operátoři uzavřeny smlouvy. Pak je nutno přepnout na manuální vyhledávání sítí a zkoušet, který operátor funguje. Bohužel, asi je to odměna zákazníkům za to, že platí za telefonování jedny z nejdražších cen v Evropě.